Comarch ERP Optima

Kompleksowe zarządzanie

Comarch ERP Optima

Specyfikacja

Comarch ERP Optima dzięki  wbudowanym rozwiązaniom stanowi najpopularniejsze narzędzie prowadzenia działalności w Polsce. Poznaj możliwości tego oprogramowania i przekonaj się jak proste może być zarządzanie firmą.

 

Z programu Comarch ERP Optima korzysta już ponad 60 000 firm, jest oprogramowaniem sprawdzonym, przetestowanym, pewnym. Pozwala na usprawnienie pracy. Oprogramowanie Comarch ERP Optima umożliwia pracę na programie zainstalowanym na komputerze lub pracę w chmurze- bez potrzeby instalacji. Możliwość ta pozwala na dostęp do danych z każdego miejsca na ziemi, o każdej porze i z każdego sprzętu. Platforma Comarch pozwala na modyfikowanie i konfigurację modułów w zależności od Twoich potrzeb, umożliwia prowadzenie księgowości, raportowanie sprzedaży, zarządzanie płacami i kadrami oraz magazynem. Jest to oprogramowanie elastyczne i dostosowujące się do preferencji użytkownika- dlatego jest najczęściej wybierane przez małych i średnich przedsiębiorców. Dlaczego warto zdecydować się na dobieranie modułów oprogramowania z jednej rodziny? Ponieważ zapewnia to szybki przepływ danych pomiędzy modułami (np.: sklep internetowy- magazyn- księgowość- raport sprzedaży), takie rozwiązanie podnosi komfort, jakość i szybkość pracy i chroni przed pomyłkami czy niedopatrzeniami.

 

 • Bieżące aktualizacje zgodne z aktualnie obowiązującym prawem
 • Gwarancja bezpieczeństwa danych
 • Prowadzenie pełnej lub małej księgowości, w zależności od potrzeb
 • Zintegrowany z wieloma aplikacjami
 • Współpraca z urządzeniami integracyjnymi; kasami fiskalnymi, kolektorami danych, drukarkami etykiet etc..
 • Możliwość pracy w chmurze 
 • Bardziej efektywne zarządzanie firmą
 • Możliwość konfigurowania modułów w zależności od potrzeb i profilu działalności

Poznaj dostępne moduły

Handel z magazynem

 

 • Comarch ERP Optima Faktury
  Moduł dedykowany firmom usługowym, umożliwia on w prosty sposób obsługiwać transakcje handlowe. Zastosowanie integracji danych pomiędzy modułami umożliwia sprawną obsługę rozliczeń handlowych i procesów księgowych. Dzięki Optima Faktury możesz wystawiać faktury, fiskalizować sprzedaż, transakcje obsługiwać w złotówkach i walutach obcych, prowadzić rejestr usług i kontrahentów oraz definiować sposoby płatności.
 • Comarch ERP Optima Handel
  Wspomaganie sprzedaży i prowadzenia magazynu. Zawiera w sobie wszystkie funkcjonalności modułu Optima Faktury plus zapewnia Tobie pełną kontrolę nad logistyką prowadzoną w przedsiębiorstwie. Współpracuje on z urządzeniami preferencyjnymi oraz pozwala na tworzenie różnorodnych dokumentów handlowych.
 • Comarch ERP Optima Detal
  Przeznaczony dla punktów sprzedaży detalicznej. Umożliwia wystawianie paragonów oraz powiązanych z nimi faktur sprzedaży. Łatwa obsługa, współpraca z ekranami dotykowymi i czytnikami kodów kreskowych oraz czytelny interfejs- to cechy doskonałego narzędzia do pracy w sprzedaży detalicznej, wszystkie je znajdziesz w tym module.
 • Comarch ERP Inwentaryzacja
  Wykorzystaj swój telefon jako urządzenie do przeprowadzania inwentaryzacji! Smartphone z systemem Android dzięki tej aplikacji może służyć do skanowania kodów kresowych oraz korygowania danych. Dane zostają szybko zapisane w chmurze i przesłane do systemu Comarch ERP Optima.
 • Comarch ERP Optima Kasa Bank
  Prowadzenie dowolnej ilości kas i rachunków bankowych z pełną integracją danych. Seryjne rozliczenia, zbiorcze zestawienia wpływów i wydatków, generowanie dokumentów oraz wiele więcej to właśnie możliwości tego modułu. 

 

Księgowość- pełna obsługa Twojej księgowości, zawsze zgodnie z obowiązującym prawem.

 

 • Książka Przychodów i Rozchodów
  Moduł pozwala na obsługę księgowości opartej na KPiR, ewidencji przychodów objętych zryczałtowanym podatkiem oraz ewidencji wymaganych w przypadku płatników podatku od towarów i usług (rejestry VAT). Współpracuje z systemem e- Deklaracje oraz nalicza zaliczki na podatek dochodowy oraz rozlicza VAT.
 • Pełna księgowość- księgowość kontowa
  Moduł ten umożliwia między innymi: tworzenie okresów obarachunkowych, predekretację dokumentów, prowadzenie pełnej ewidencji VAT oraz wydruk deklaracji VAT-7 i VAT-7K, VAT-UE, VAT-9M, VAT-27 i wysyłanie deklaracji do systemu e-Deklaracji, generowanie rozliczeń i zestawień za dowolny okres oraz wiele więcej. Niezastąpiony w biurze rachunkowym!
 • Ewidencja środków trwałych
  Kompleksowa obsługa gospodarowania środkami trwałymi, wartościami niematerialnymi i prawnymi, czy też wyposażeniem dodatkowym.

 

Kadry i płace

 • Comarch ERP Optima Płace i Kadry
  Obsługa ewidencji i rozliczeń z pracownikami staje się prosta dzięki temu modułowi. Bieżące aktualizacje zapewniają pracę zgodną z aktualnym prawem. Dzięki starannie zaprojektowanym funkcjonalnościom, praca jest zautomatyzowana, przez co minimalizowane jest niebezpieczeństwo pojawienia się błędu podczas wykonywania operacji. Moduł jest w pełni zintegrowany z programem Płatnik,  co zapewnia wszystkie rozliczenia z ZUS. Zyskujesz kontrolę nad czasem pracy, obecnością, urlopami i umowami pracowników.
 • Comarch ERP e-Pracownik
  Comarch ERP e-Pracownik to aplikacja do zarządzania czasem pracy i urlopami, współpracująca z modułem Płace i Kadry w Comarch ERP Optima.  Dane pracowników (teleadresowe, personalne, kwalifikacje, rodzaj umowy, obowiązki etc.) od teraz są dostępne z każdego urządzenia posiadającego dostęp do sieci internetowej. Wspiera także komunikację, pracownik może zawiadomić nas o planowanym urlopie czy delegacji.

 

Comarch ERP Optima CRM

 • ​Moduł służący do zarządzania relacjami z Klientami. Pozwala organizować czas pracy, spotkania, delegacje oraz przydzielać zadania pracownikom. 
 • Wiedza zgromadzona w module pozwala na prowadzenie uporządkowanych działań marketingowych czy sprzedażowych.
 • Zintegrowany ze skrzynką e- mail, pozwala na przygotowywanie oraz obsługę ofert handlowych.

 

Raportowanie i analizy

 • Comarch ERP Optima Analizy Business Intelligence
  tuicyjne narzędzie służące do budowania raportów i analiz na bazie danych importowanych z  programu Comarch ERP Optima. Dostarcza danych niezbędnych do zarządzania firmą, porównuje i analizuje dane, dzięki temu Twoja praca staje się szybka, a firma wydajniejsza!
 • Comarch ERP Optima Pulpit Menadżera
  Szczególnie polecany Klientom Biur Rachunkowych, kadrze managerskiej/ kierowniczej i właścicielom działalności. Aplikacja zawiera raporty analizujące koszty i przychody, podatki do zapłaty, koszty utrzymywania pracownika, analizy obrotów magazynowych czy raport dot. dłużników i wierzycieli. Zapewnia ekspresowy dostęp do danych firmy 24h/ 7!

 

Sprzedaż Internetowa

 • Klienci detaliczni: Comarch e-sklep, wszytsko.pl
  Narzędzie służące do prowadzenia sprzedaży internetowej. Intuicyjna obsługa zapewnia maksymalną prostotę prowadzenia handlu w sieci.  To nowoczesne oprogramowanie jest jednocześnie zintegrowane z systemem Comarch ERP Optima, takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie pracochłonnego wprowadzania danych pomiędzy systemami.
 • Klienci biznesowi: Comarch B2B, wszytsko.pl
  Nowoczesna platforma sprzedaży internetowej pozwalająca na zdalna obsługę sieci kontrahentów Business-to- Business, również zintegrowana z systemem Comarch ERP Optima.